Výroba malého hrnčířského kruhu pomocí primitivní technologie

Udělala jsem si malý hrnčířský kruh, na který jsem tvořila hrnce. Hrnčířský kruh je malý stolek, na kterém se tvoří keramika, kterou lze otáčet kolem osy a vytvářet symetrické hrnce. V tomto případě se jedná o pomalý hrnčířský kruh, což znamená, že se otáčí rukou, nikoli vysokou rychlostí nohou nebo jinými prostředky.

Dřevěný rám byl vyroben pro držení nápravy pro kolo a pás rákosu byl použit k přidržování nápravy na rámu, zatímco se mohla otáčet. Poté byla vyrobena hliněná deska stolu, která se vešla na horní část nápravy. Kamenný ložiskový blok držel spodní konec nápravy.

Poté se na něj vytvořil hliněný hrnec a přitom se stůl otočil, aby byl lepší přístup ke všem bodům hrnce. Hrnec byl poté vypálen a testován. Pomalé kolo je dobré pro tvarování hrnců, ale je těžké jej nastavit.

Také se otáčí příliš pomalu na házení hrncem (otáčení hrncem rychlostí a tvarování rukama natahováním hlíny nahoru). Budoucí iterace by mohly být kopací kolečko se setrvačníkem pro hybnost nebo nějaký jiný způsob napájení, zatímco ponecháte ruce volné pro vytvoření hrnce.