Zelené střechy mají mnoho výhod a krásně vypadají

Zelené střechy se objevují stále častěji a konečně také i v České republice. Zelené střechy poskytují mnoho praktických výhod, včetně snížení spotřeby energií, ale také krásně vypadají. Kus přírody na vaší střeše můžete mít i vy a to díky ekrost.cz. Firma z Vysočiny již vytvořila zelenou střechu nejen na domech, ale také pergolách nebo garážích. Jaké výhody se zelenou střechou čerpat a to i když jsou postavené zelené střechy svépomocí.

Ochrana střechy před povětrnostními vlivy

Vzhledem k tomu, že střecha chrání budovu před vnějšími vlivy, je po celý rok neustále pod útokem živlů. Střecha se tedy bude muset dostatečně vypořádat s větrem, deštěm a ultrafialovým zářením a kolísajícími teplotami. Z tohoto důvodu se majitelé domů i podniky uchylují k zvažování alternativní varianty střechy. Zelená střecha tuto alternativu ideálně splňuje a dokonce se ukázalo, že zdvojnásobuje nebo ztrojnásobuje životnost vaší střechy. Bariéra vytvořená zelení pomáhá chránit vodotěsnou membránu pod ní a zajišťuje, že životnost vaší střechy vydrží desítky let.

Zelená střecha funguje jako izolační materiál

Jednou z nejpřínosnějších výhod zelených střech je bezesporu tepelný výkon. Dokonce i dnes je jedním z největších problémů, kterým čelí typická střecha, špatná izolace, která může vést ke značným tepelným ztrátám v zimě a parným podmínkám v letních měsících. Naštěstí s pomocí zelené střechy se to všechno může změnit. Se zelenou střechou můžete zajistit energetickou účinnost a omezit používání klimatizace. Během léta se teplota střechy snižuje s pomocí rostlin, které absorbují sluneční energii. Když přijde na chladnou zimu, zelená střecha napomáhá tepelné účinnosti tím, že uzamyká teplo uvnitř. Investice do zelené střechy je velmi efektivní, a proto je zelené střechy cena návratná.