Kutil udělal bezvzduchové pneumatiky na kolo z tyčinek pro tavné pistole

Bezvzduchové pneumatiky jsou populárním konceptem již nějakou dobu a upřímně, nedivíme se, že nikdo nemá rád defekt pneumatiky. YouTuber The Q , který se věnuje řešení každodenních problémů vlastními výtvory, nás učí, jak sestavit sadu plášťů z tyčinek horkého lepidla.

Q musel lepicí tyčinky rozřezat na několik kusů, dát je do hrnce a pak je roztavit v mikrovlnné troubě. Dříve 3D tiskne formy pneumatik ze své 3D tiskárny a poté ji naplní horkým lepidlem.

Tuto konstrukci je třeba ještě upravit. Ale obecně je to plně funkční koncept. Tavná lepidla se obvykle skládají z jednoho základního materiálu s různými přísadami. Kompozice je obvykle formulována tak, aby měla teplotu skelného přechodu pod nejnižší provozní teplotou a také vhodně vysokou teplotu taveniny.

Odtamtud byly bezvzduchové pneumatiky připraveny vyrazit na silnici. Na konci videa jede znovu na kole, čímž dokazuje úspěch svého projektu. Pneumatika funguje velmi podobně jako kolo jízdního kola, kde je náklad nesen v napětí přes horní část kola.