Nákup stínění nepodceňujte, na co se při výběru zaměřit?

Stínění je v dnešní době považováno za samozřejmost. Málokdo by si dokázal představit, že žádné stínění nemá. S jeho pomocí máme soukromí a můžeme regulovat množství světla, které bude do interiéru proudit. Pokud vybíráte své první stínění nebo nejste s tím současným už spokojení, neměli byste jít bezhlavě koupit nové. Jde o výrazný prvek v interiéru, který se vám nabízí v mnoha provedeních. Proč vybírat klasické rolety nebo žaluzie, představíme si stínění, které je funkční a navíc skvěle vypadá, naleznete ho v internetovém obchodě na Zebra-shop.cz.

Rolety DEN A NOC

Stále častěji se objevuje v domácnostech stínění DEN A NOC. Je tvořeno látkou, která má průhledné a neprůhledné pruhy. Tkanina se může překrývat tak, aby pouštěla dovnitř světlo nebo můžete dát pruhy do polohy, aby se překrývaly a světlo nepouštěly. Samozřejmě můžete tyto rolety i zcela vytáhnout a pustit do interiéru plné denní světlo. Toto stínění se vám nabízí hned ve 3 provedeních a sice:

Římské rolety

Líbí se vám závěsy, ale přijdou vám nepraktické? Skvělou alternativu představují římské rolety. Jsou tvořeny souvislou látkou, která se skládá do sebe. Nabízí se vám v mnoha barevných provedeních, takže je můžete snadno sladit s ostatními barvami v interiéru. Jsou polozatemňovací tkaniny a čím tmavší tkaninu si vyberete, tím větší zajistí stínění.

Plissé rolety

Plissé rolety patří mezi nejvíce praktické druhy stínění. Je to způsobeno tím, že je můžete shrnovat v obou směrech, tedy odshora dolů i naopak. Můžete tak vytvořit stínění třeba jen v jedné části okna. Svůj název mají od toho, že jsou tvořeny plisovanou látkou, která se skládá jako harmonika Stejně jako římské rolety, i plissé rolety si můžete vybírat v mnoha barevných provedeních a dokonce se nabízí i plissé rolety pro střešní okna.