Nejčastější druhy regálů, používané ve skladech stavebnin

Jen málokteré sklady jsou tak frekventované, a přesto tak využívané, jako jsou právě stavebniny. Možnost dostávat různým řemeslníkům a společnostem neustále dostatek materiálu k práci, je rozhodně jednou z těch nejdůležitějších pro hladký průběh zakázek.

V rámci skladů ale veškerá logistika nemusí být vůbec jednoduchá. Mimo specifických potřeb pro samotné skladování je potřeba také mít mnohdy i specifické typy regálových systémů, které zajistí bezpečné a efektivní skladování.

Policové regály se nikdy neztratí

Asi tím opravdu nejběžnějším možným regálem je ten policový. Najdeme jej přitom opravdu na každém rohu, který nás napadne. Můžeme se bavit o místech, jako jsou kupříkladu archivy, skladiště balíků a pošty a také samotné stavební sklady. Velkou výhodou, kterou vám policové regály nabídnou, je možnost jejich individuálního setup podle potřeb. Můžete mezi jednotlivými regály udělat velké i menší rozestupy, můžete je také vyztužit. Ve stavebninách přitom poslouží hlavně pro drobné předmět.

Oblíbené konzolové regály

Největším problémem pro skladování mohou být opravdu dlouhé předměty, které ale pro potřebu skladování nemůžete rozdělit. Žádný řemeslník nebude zbytečně kupovat spojky na lišty a trubky, které mají dva a více metrů, ale namísto toho jsou ve skladě naděleny. Pro jednoduché skladování pomohou regálové systémy jako jsou konzolové regály. Jednoduchá konzole umístěná na zdi, která má otevřené police poskytne kupu prostoru pro skladování dlouhých předmětů.

Skladování na celých paletách

Ve stavebninách se běžně potkáme s tím, že se produkty nakupují doslova po celých paletách. Z toho důvodu by tak bylo na skladně naprosto zbytečné palety dělit a skladovat zboží po kusech. Mimo toho jsou většinou palety dobře uzavřeny, takže stavebniny vydrží podstatně déle chráněny hlavně před mokrem samotným. Speciální variantou je regálový systém, který umožňuje skladovat rovnou na celých paletách. Jedná se o systém, který na první pohled připomíná klasické policové regály. Namísto výplně dne ale najdeme prostor pro usazení standardizovaných palet.