Převodové elektromotory nabídnou využití i v mnohem těžších podmínkách

Elektromotory jsou všeobecně velice schopné mechanismy, které mají jenom málo úskalí, přes které se už více nedostanou. Na druhé straně jsou ale elektromotory také poměrně dost jednostranně určeny v tom smyslu, že nemusí být vhodnou možností do proměnlivých podmínek.

Jejich užívání v automobilovém průmyslu, cyklistice a podobně ale přišlo postupem času s ideou převodových elektromotorů. A že se tato idea dostala do naprosto běžného provozu je možná i zbytečné zmiňovat.

Spousta možností, které můžete vybírat

Už jenom samotné elektrické motory vám nabídnou více možností, které pro vás mohou být více i méně lukrativní. Pokud pak k tomu přidáme i možnosti, které vám dokáží poskytnout převodové motory Bühler, tak se dostáváme na zcela novou úroveň. Celá řada možností přitom není nějakým marketingovým bojem, nebo snahou vyhovět všem. Jednotlivé typy motorů, stejně tak jako převodových mechanismů, totiž mohou mít ideální použití v odlišných podmínkách. A proto je i jejich správný výběr jednou z důležitých otázek.

Pokud kvalita je vaší hlavní prioritou

Při výběru můžete mít opravdu velké množství priorit od kvality a hladkosti převodů, přes jejich odolnost až po ekonomickou výrobu za co nejmenší náklady. Z pohledu kvality a hladkosti převodů asi jenom máloco dokáže konkurovat technologii, kterou jsou planetové převodovky Bühler. Svůj název znají od vnitřního uspořádání, které opravdu vypadá, jako kdyby se jednotlivé převody obtáčely kolem sebe v podobě jednotlivých planetek.

Šnekové převodovky a pravý opak

Rozhodně tím nemyslíme to, že by šnekové převodovky byly nekvalitní, nebo by dokonce neposkytovaly plynulé a pohodlné převodové stupně. Zcela naopak jsou šnekové převodovky Bühler o něco méně efektivní a klidné na převodech, ale dokáží zase nabídnout mnohem větší výdrž v ostrém provozu, a navíc jsou ekonomicky výhodnějším řešením díky jednodušší výrobní proceduře. Sečteno a podtrženo, jsou šnekové převodovky například věrným cílem technologických společností, automatizovaných strojů a mnohé další, kde nám jde hlavně o průměrnou funkci s nadprůměrnou životností a spolehlivostí.