Připravujete se na malování obrazů? Poradíme vám, jaké potřeby pro vás budou ideální!

Obrazová kresba by se dala považovat za naprostý vrchol výtvarného umění. Jenom malé procento lidí se k ní dokáže dostat, a ještě menší procento lidí ji potom dokáže dlouhodobě a úspěšně zdokonalovat. Jedná se rozhodně o velký skok v životě každého nadšeného umělce.

Jenže obrazová malba už není ani zdaleka jenom o tom co umíte, ale stále více začíná záležet také na tom, co máte za vybavení. A na to, jaké vybavení byste měli minimálně do počátku vybírat, se podíváme v rámci dnešního článku.

Malířský stojan by měl být základem

Samotné malířské stojany jsou věcí, kterou podcení i lecjaký zkušený malíř. To je ale velká škoda, protože nám dávají celou řadu možností. díky možnostem nastavení není problém přizpůsobit každý stojan přesně podle velikost a pohybových možností každé postavy. Vedle toho jsou ale malířské stojany také možností, jak můžeme jednoduše umístit obraz uprostřed volného prostoru. To nám umožní pohybovat se kolem něj z mnoha úhlů a přizpůsobit si tak prostor pro tvorbu tak, aby vás doopravdy nic nemohlo rušit.

Kresba na plátno je zkrátka něco jiného

I když budete mít na různé druhy papíru nakresleno opravdu hodně, tak vás nejspíše první kontakt s plátnem dokáže překvapit. A to hlavně z toho důvodu, že plátno jinak reaguje jak na doteky štětce, tak i jinak „zpracovává“ jednotlivé barvy. Z toho důvodu jsou tak malířská plátna do začátku těžkou záležitostí. Hodí se vám tak sada malířských pláten, díky které bez jakýchkoliv problémů můžete zkoušet nejen jednotlivé techniky, ale také jaký rozměr plátna se vám nejvíce líbí a hodí k vašemu druhu tvorby.

Kvalitní sada štětců nesmí chybět

V případě štětců si rozhodně nevybírejte jediný kus. Naopak se pokuste najít kompletní sadu, která vám opět umožní vyzkoušet různé vjemy, techniky a rysy kresby na plátno. Klasicky jsou štětce na malování obrazů oblíbeny hlavně v kruhovým průřezu o různém poloměru. Není ale žádnou vzácností, že celá řada umělců „sáhne“ dokonce i po štětcích, které mají naopak hranatý průřez. I vy se časem rozhodně najdete svoji ideální linii, kterou si zamilujete.